Jeep Wrangler Club Czech Republic

fórum pro všechny majitele a nadšence vozů Jeep Wrangler
Právě je 26 dub 2018, 00:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Pravidla fóra

Jelikož je tato část bez nutnosti registrace, tak prosím všechny, kdo registrovaní nejsou, ať své příspěvky podepisují. Bude v tom trochu lepší přehled, kdo co napsal. Díky! :wink:
Stálým hostům našeho fóra nabízíme možnost registrace jako Návštěvníci.

Aby se zde neobjevovala tétama se stejnými dotazy a zachovávala se co největší přehlednost, doporučuji před založením nového tématu projít všechny ostatní témata nebo použít funkci "Hledat" a Vaše dotazy směřovat co nejvíce do již stávajícíh témat. Nové téma zakládejte pouze v případě, že se Váš dotaz nehodí do žádného ze stávajících.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Uvaha o koupi Jeep Wrangler
Nový příspěvekNapsal: 04 lis 2011, 23:25 
hodně velkej kecal

No to je to co píšu. Manuálu to je třeba jedno ale automat nezajímá přesná rychlost dle radarů ale ta na kterou byl naprogramovanej.

Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  

Nový příspěvekNapsal: 04 lis 2011, 23:36 
hodně velkej kecal

Ve svým příspěvku vycházím ze zkušeností o 2,5 v manuálu, větší kola a naopak pomalejší převod šly tak trochu proti sobě, výsledek byl ten,že skutečná rychlost změřená radarem,byla asi o 10% nižší,než ta, kterou ukazoval tachoměr. Samozřejmě u JK bych to doladil Procal modulem. Ale Dotazující se ptá na starší modely,tedy klidně i 2,4 nebo 2,5 s Man,tak jsem sdělil zkušenost. Zadání ale znělo...Denní ježdění do práce 20 km tam a 20km zpět, občas nějaký lehký terén. K tomu naprosto postačí udělaná 2,5 vve stejným duchu,jak jsem měl já,pokud Dotazující zkousne pomalejší styl jízdy. Nabízí se pěkná 2,5 , kterou inzeruje Henry,ta má vše,co Dotazující potřebuje. Ohledně agility nejsu dobrý příklad,poněvadž já požaduju výkon,takže pro mně 2,5 byla prostě slabá.

Nový příspěvekNapsal: 04 lis 2011, 23:41 
hodně velkej kecal

U TJ se tachometr kalibruje taky ale né elektronicky ale mechanicky výměnou kolečka náhonu tachometru. Asi 5min. práce.

Nový příspěvekNapsal: 04 lis 2011, 23:45 
hodně velkej kecal

Jj, ale já to nedělal,tak nějak mi to nevadilo, jezdilo se stejně max 90-100km,jaksi ten údaj o rychlosti nebyl podstatný....za rychlost bych s TJ pokutu určitě neplatil.

Nový příspěvekNapsal: 04 lis 2011, 23:48 
hodně velkej kecal

Podstatný je to pro automat. Já to u TJ ale taky nestihl.

Nový příspěvekNapsal: 04 lis 2011, 23:53 
Rada Starších

Ale já nevidím důvod kalibrovat tachoměr, když konečně ukazuje přesně jak má při výměně za větší kola :todáš:

Nový příspěvekNapsal: 04 lis 2011, 23:58 
hodně velkej kecal

Když máš automat,tak pro něj je údaj s rychloměru jeden s primárních pro správný řazení. Jelikož tachometry už s výroby proměřují vůči zkutečnosti,tak ŘJ automatu je nastavená pro tyhle ,vůči realitě ,zkreslený údaje. Když ho nastavíš a nebo necháš po výměně kol ,že bude ukazovat přesnou reallitu,tak automat bude dostávat nesprávný údaje.

Nový příspěvekNapsal: 05 lis 2011, 09:12 
Lacinko

Urcite je to tak aj u TJ s mechanickym nahonom tachometra ? Na mojom som nejaku dobu jazdil bez funkcneho tachometra / mal som poskodeny nahon v prevodovke / a automat radil bez problemov. Po tom, ako som to dal opravit a tachometer funguje som si nevsimol ziadnu zmenu. Mam obute 33 ky a tachometer pochopitelne ukazuje nespravne udaje, rozdiel je pri vyssich rychlostiach celkom vyrazny.

Nový příspěvekNapsal: 05 lis 2011, 12:15 
hodně velkej kecal

Když se budem bavit jen o Jeepech,tak je to už od Cherokee,kde převodovka byla co do elektroniky velice hloupoučká. Správnej údaj od čidla rychlosti je dost zásadní. Je ale rozdíl,když to čidlo je rozbitý a nic z něho nejde a nebo když s něj jde jinej ůdaj,kterej nekoresponduje s ostníma snímačma a vztupníma údajema. Každej počítač si umí najít nouzovou variantu,když jedno s čidel odejde ale neumí poznat,že s něj jde jinej údaj,kterje je stále v toleranci hodnot.

Nový příspěvekNapsal: 05 lis 2011, 21:12 
Jestli tomu správně rozumím, tak se tady probírá u tacho ukazatel rychlosti, mě by ale zajímal ukazatel ujeté vzdálenosti.Mám místo původních ojetých 215/15,235/15 a už si 6tku na okresce nedám, jedině z kopce.Někde jsem si ,když jsem je loni namontoval, v nějaký tabulce našel že na těch 235 tkách , když tacho ukáže 100 km, tak že ve skutečnosti auto ujelo cca 105 km.Podle spotřeby kterou občas sleduju se mi zdá, že to asi tak je.???????????

Nový příspěvekNapsal: 05 lis 2011, 21:25 
Ondřej píše:
No nevím, mě to topí super.

Takže kamarádi:po vyzkoušení 2 YJ 2.5 a 4 tj4L Vám můžu odpovědně říct,že zlatej dědeček modrák YJ co se topení týče dneska jsem jezdil po polích v okolí Chlumce nad Cidlinou a u mého 4L tj topení na full větrák na 3 a žádnej šlágr já jsem si bundu svlékl Janka už ne.

Takže nevím jak je to stím topením u Tj 4litr.Viz techtipy Tj téma topení.

Nový příspěvekNapsal: 05 lis 2011, 21:49 
hodně velkej kecal

Tak to máš nějaký rozbitý! Já sem zimomřivej,teplo venku začíná až od 30°C a tak si na topení v autě zakládám ale TJ topil excelentně.Měl jsem 4,0L ,04 rok.
A jak topí teď může posoudit Radek66.

Nový příspěvekNapsal: 07 lis 2011, 19:35 
malej kecal

Čo sa týka spoľahlivosti TJ, tak ako je na tom? Samozrejme, že záleží ako sa oň staráte a kde sa používa, ale v porovnaní s inými značkami je na tom ako? Napr. je náchylný na hrdzavenie a pod.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]